Rychlá zpráva. I anime lidičky milují šperky

A aby ne. K anime jistě neodmyslitelně patří i šperky. Vezmeme-li v potaz komiksové postavy, které používají k využití své magické moci nějaký ten „viteál“ (omlouvám se všem fanouškům mangy a anime), jedná se vlastně také o šperk. Ale pokud se na chvíli odpoutáme od komiksů a vrátíme se do reality, doporučuji Vám se pozastavit nad pěknými šperky jako jsou stříbrné naušnice.  Mimochodem píše se náušnice nebo naušnice? Ale to je jedno. Všichni víme oč se jedná. Takže, mrkněte se na to a potěště svoji kamarádku nebo sebe.

Na odkazu, najdete mnohem více věci a pokud máte třeba i nejlepší kamarádku, jsou tam hodně zajímavé náhrdelníky pro BFF. Takže holky, super tip na dárek. Zvláště pokud víte, že je to opravdu ta pravá kamarádka, třeba i na celý život.

Myslím, že na animefestu Vám určitě nějaký ten šperk navíc a odpustí a navíc Vám ho tam bude spousta lidí závidět. Jukněte na to a kdyžtak mi dejte vědět, pokud znáte třeba i nějakou lepší stránku.

I to se anime divákům stává :-)..

Čas

Na každém místě kde stojíš, uvědom si že nejsi sám. Miliony vzpomínek, okamžiky, slzy a smích se rozplývají v čase a ztrácí se v minulosti.

Minulost, přítomnost a budoucnost se prolínají a splývají v jedno. Nemáš milion šancí držet za ruku svou lásku, nemáš nekonečno možností někomu říct promiň, a nemáš ani tisíce šancí říct lidem na kom ti záleží, že je máš ráda.

Čas plyne a sekunda za sekundou se ztrácí v minulosti. Opouští přítomnost a odchází tam, odkuď se už nemůžou vrátit.

Dnešek, tento okamžik, již za chvíli bude minulostí a ty budeš vzpomínat a přemýšlet co by jsi udělala jinak.  Svět na nic nečeká, život utíká a papír je trpělivější než slova.

 

Krajina Odeta

Tam kde končí duha, je portál vytvořený ze dřeva kaštanu s ručně vyřezávanými prastarými vzory zvířecích bohů. Místo, kde se realita protíná se sny, a vchod do země zvané Odeta. Každý, kdo je toho hoden a projde na druhou stranu, ocitne se tváří v tvář této neuvěřitelné a nedotknutelné kráse. Celá země je poseta bohatou a stále čerstvou trávou, po které jíti je jako tančiti mezi peřinami ze sametu. Všude poletují pestrobarevní papoušci zpívající nejkrásnější božské písně a pod nimi na mechovém koberečku tančí nejrůznější lesní zvířata. Přesně ve středu této krásně země Odety se nachází veliké jezero plné oblázků a zlatých rybek, přes které vede můstek vystavěný z růží a podepřený parohy starých moudrých jelenů. Každý večer k jezeru přilétají labutě a z můstku jsou poslány napospas nebeským bohům krásné, veliké a zářící lampiony. Ty jsou pak vidět z obrovské dálky na noční obloze a lidé jim říkají hvězdy.

Neanime básně :-)

Básně, které nejsou ani tak básně ale jako malá jsem je napsala.

Archanděl

Ruku v ruce, kráčíš se mnou,

smutné oči, a tvář temnou.

Výraz tajuplný, jemný úsměv na tváři,

jen chladný, a temný měsíc na nás září.

Dívám se mu do očí,

celý svět jen okolo něho se mi točí.

Archanděl říká si, na zádech jizvy,

pohyby rtů, udává mi výzvy.

Políbit chci ho, dotýkat se ho víc než smím,

kdo to je ? Co se děje ? Proč je pro mě vším ?

Vzbudím se ze snu, jako každou noc,

chtěla bych aby byl tu, moc.

Jsem tak prázdná, bez duše,

jsem zamilovaná ? Slepě a hluše.

Jdu po ulici, cítím na zádech chlad,

za mnou kluk který jako by z nebe spad.

Dívá se na mě, tím známým pohledem,

cítím, jak chrání mě svým dohledem.

Kdo to je ? Proč ten strach ? Odkuď ho znám ?

Nevím, ale i přez to cítím že ráda ho mám.

Kývne na mě a ve chvíly zmizí,

Copak je zač ? Vůbec mi není cizí.

Odkuď ho znám ? Snad od vidění jen ?

Rázen si vzpomenu na můj častý sen.

Je to vubec možné ? Milovat někoho ze snu ?

A potom ho potkat ? Hlasitě si hlesnu.

Je večer, další noc, a já chystám se snít,

na mého anděla myslím, a čekám co se bude dít.

Vidím ho, jde ke mě, úsměv má široký,

daruje mi poslední pohled, tak krásný a hluboký.

Historie Anime

Historie anime se datuje k minulému století. Samozřejmě za vším stoji japonští tvůrci (japončíci jsou holt takový blázni), kteří kombinovali různé evropské animační techniky.

V Japonsku se pak Anime stalo velmi populární a dodnes tomu ta je. Jedná se o zajímavou formu vyprávění děje. Paradoxně v Japonsku je však filmový průmysl opravdu malý, a tak asi netřeba říkat, že dotací není mnoho.

Anime tak vznikl vlastně díky nedostatku financí. Zatímco si nebylo možné dovolit nějaké slušnější herce, na animovaný film je nepotřebovali. Naopak. Vše zasadili do prostředí nám blízké a tak začala vznikat popularita anime filmů. V průběhu minulého století se zvyšovala popularitu komiksů, o kterých je i tento blog a anime tak začalo dostávat jasnou tvář. Pro neznalé: Anime má mnoho mang (druhů, postav).

Také díky němu vzniklo mnoho odnošů a některé dokonce i zvrácené. Člověk, který v tomto světě žije nebude souhlasit, a bude namítat, že se jedná o zcela jiný styl, nicméně vše je jen odnoš. suma sumárum, anime je dnes plnohodnotný žánr, který se každým rokem těší větší oblibě. A tak se nedivte, uvidíte-li podivně vypadající jedince ve zvláštních kostýmech, se potulovat po Vašem městě . Vše je v pořádku

Comiczcon jako příjemná akce

Všichni příznivci komiksů se asi shodnou na tom, že comiczcon je / byla velká událost. Sešli se zde všichni nadšenci do kreslených postaviček. Tedy těch na komiksech. Každý zná superhrdiny z TV, ale četl opravdu někdo někdy nejaký komix?

Comizcon se v roce 2006 konal v pořadí již 6.rokem, čili je evidentní, že obliba zásadně rostla. Sešli se zde příznivci mangy, kteří zde mimo jiné měli spoustu zajímavých přednášek a besed. Workshopy nebyly vyjímkou. Vše se konalo v Praze. Mohli jste se zde setkat s vydavateli comicsu ať už „profesionálích“ nebo i amatérských. Vše bylo v plenkách, takže skupina příznivců byla příjemně úzká. Mohli jste se zde účastnit workshopu v podobě malířských technik, nebo si také od někoho něco koupit.

Sám jsem se na takových akcích účastnil a nutno dodat, že dnešní podoba je zcela jiná. Vše je masovější. Dříve to přece jen bylo více o malých skupinách řátel, kteří se pravidelně scházeli. Jistě dnes potkáte nejednoho šílence v kostýmku spolu se svými přáteli. A když se koná akce na BVV, to je potom hukot. Město je plné podivných lidí a kdo nezná, bude něco takového vnímat jako „pubertální“ výstřelek.