Historie Anime

Historie anime se datuje k minulému století. Samozřejmě za vším stoji japonští tvůrci (japončíci jsou holt takový blázni), kteří kombinovali různé evropské animační techniky.

V Japonsku se pak Anime stalo velmi populární a dodnes tomu ta je. Jedná se o zajímavou formu vyprávění děje. Paradoxně v Japonsku je však filmový průmysl opravdu malý, a tak asi netřeba říkat, že dotací není mnoho.

Anime tak vznikl vlastně díky nedostatku financí. Zatímco si nebylo možné dovolit nějaké slušnější herce, na animovaný film je nepotřebovali. Naopak. Vše zasadili do prostředí nám blízké a tak začala vznikat popularita anime filmů. V průběhu minulého století se zvyšovala popularitu komiksů, o kterých je i tento blog a anime tak začalo dostávat jasnou tvář. Pro neznalé: Anime má mnoho mang (druhů, postav).

Také díky němu vzniklo mnoho odnošů a některé dokonce i zvrácené. Člověk, který v tomto světě žije nebude souhlasit, a bude namítat, že se jedná o zcela jiný styl, nicméně vše je jen odnoš. suma sumárum, anime je dnes plnohodnotný žánr, který se každým rokem těší větší oblibě. A tak se nedivte, uvidíte-li podivně vypadající jedince ve zvláštních kostýmech, se potulovat po Vašem městě . Vše je v pořádku