Comiczcon jako příjemná akce

Všichni příznivci komiksů se asi shodnou na tom, že comiczcon je / byla velká událost. Sešli se zde všichni nadšenci do kreslených postaviček. Tedy těch na komiksech. Každý zná superhrdiny z TV, ale četl opravdu někdo někdy nejaký komix?

Comizcon se v roce 2006 konal v pořadí již 6.rokem, čili je evidentní, že obliba zásadně rostla. Sešli se zde příznivci mangy, kteří zde mimo jiné měli spoustu zajímavých přednášek a besed. Workshopy nebyly vyjímkou. Vše se konalo v Praze. Mohli jste se zde setkat s vydavateli comicsu ať už „profesionálích“ nebo i amatérských. Vše bylo v plenkách, takže skupina příznivců byla příjemně úzká. Mohli jste se zde účastnit workshopu v podobě malířských technik, nebo si také od někoho něco koupit.

Sám jsem se na takových akcích účastnil a nutno dodat, že dnešní podoba je zcela jiná. Vše je masovější. Dříve to přece jen bylo více o malých skupinách řátel, kteří se pravidelně scházeli. Jistě dnes potkáte nejednoho šílence v kostýmku spolu se svými přáteli. A když se koná akce na BVV, to je potom hukot. Město je plné podivných lidí a kdo nezná, bude něco takového vnímat jako „pubertální“ výstřelek.

1 komentář na „Comiczcon jako příjemná akce“

Komentáře jsou uzavřeny.